Barion Pixel
By using our website, you consent to the use of cookies in accordance with our Cookie Policy.

Bőröd sokoldalú védelmezője - a Niacinamid

Elyn's Lab
19/08/2023 01:09:11 PM
Bőröd sokoldalú védelmezője - a Niacinamid

A hatóanyag-kozmetikumok világában sorra jelennek meg újabb és újabb szupersztárok, melyek ápolják, védik, óvják bőrödet, és őrzik fiatalos ragyogását. Azonban van egy hatóanyag, amely közülük is egészen kiemelkedő, mivel minden bőrtípus kiválóan tolerálja, szinte bármely bőrprobléma esetén alkalmazható, és sokféle jótékony hatása révén csodaszép bőrt varázsol. Ismerd meg a NIACINAMID-ot!

Mi a niacinamid és mi mindenre jó?

A niacinamid a B3-vitamin egy formája. Szervezetünk csak igen kis mennyiségben tudja előállítani, ezért a táplálékkal szükséges felvenni. Jelenléte nagyon fontos sokféle anyagcsere-folyamat megfelelő működéséhez. Azonban nemcsak szervezetünknek, hanem bőrünknek is nagy hasznára válik. A tudatos bőrápolók már le sem mondanának róla, hiszen számos előnyös tulajdonsága mellett mellékhatásokkal jószerével nem kell számolni.

Lássuk, hogyan hat a bőrre:

Lássuk, hogyan hat a bőrre
  • Erősíti a bőr védelmi funkcióját. Mint tudod, bőrünk a szervezet első védelmi vonala. Modern világunkban azonban számtalan olyan hatás éri, amely gyengíti és öregedését gyorsítja, ilyen pl. a légszennyezés, a fokozott UV-sugárzás vagy a sokféle kémiai anyag, melyekkel nap mint nap találkozik. A niacinamid növeli a bőr ellenálló képességét az oxidatív stresszel szemben, és segíti a regenerációt.
  • Szabályozza a bőr faggyútermelését. Ez azoknak jó hír, akik zsíros, tisztátalan bőrrel küzdenek. A niacinamid mattítja a bőrt, és segít megelőzni a pattanások, az akne kialakulását, hiszen azok egyik fő kiváltó oka a fokozott faggyútermelés.
  • Nyugtatja a bőrt, gyulladáscsökkentő hatású. Ezzel szintén az akne, a pattanások ellen dolgozik, de az érzékeny bőrűek is profitálhatnak belőle.
  • Csökkenti a pigmentfoltokat. Sokan küzdenek a bőrt elcsúfító sötétebb foltokkal, melyek a fokozott melanintermelés eredményei. A niacinamid mérsékli a melanin képződését, ezáltal megelőzi, illetve hosszabb távon halványítja is a foltokat, egyenletesebb bőrszínt eredményezve.
  • Fokozza a kollagéntermelést. Ez pedig azt jelenti, hogy bőröd rugalmasabbá és feszesebbé válik, az apró ráncocskák kisimulnak – vagyis egy kiváló anti-aging szerrel állsz szemben!
  • Segít a nedvességet a bőrben tartani. Emiatt a száraz bőr kifejezetten szeretni fogja, de az érett bőr is, hiszen a nedvességgel jól ellátott bőr sokkal feszesebb, a kisebb ráncok pedig kisimulnak.
  • Összehúzza a kitágult pórusokat. Pórusokra alapvetően szüksége van a bőrnek, viszont a túlzottan tág pórusok amellett, hogy esztétikailag rontják az összképet, melegágyai a mitesszerek, pattanások képződésének is. Ezt a hatásmechanizmust még kutatják, de a lényeg, hogy működik; az eredmény kisebb pórusok, egyenletesebb, üdébb arcbőr.

Ki és hogyan alkalmazza a niacinamidot?

A kérdés első felére egyszerű a válasz: mindenki, aki szép bőrt szeretne. :)

Vegyük sorra, melyik bőrtípus hogyan profitálhat belőle:

  • A legjobban talán a zsíros bőr szereti. Faggyútermelést csökkentő, pórus-összehúzó és gyulladáscsökkentő hatása révén kiváló választás zsíros, problémás, aknés bőrre.
  • A száraz bőrnek a nedvesség megtartása által segít sokat – frissebbé, üdébbé és ellenállóbbá teszi.
  • Az érett bőr hálás lesz a kollagéntermelés fokozásáért, ami feszesebb, rugalmasabb állagot, kisimult ráncokat eredményez. Az érett bőrön gyakorta megjelenő pigmentfoltok csökkentése extra jótétemény.
  • Az érzékeny, rosaceára hajlamos bőrt megnyugtatja, védelmi funkcióját erősíti, regenerációját segíti.
  • A normál bőr pedig egyszerűen még egészségesebb és ragyogóbb lesz. :)
Milyen formában találkozhatsz a niacinamiddal?

Milyen formában találkozhatsz a niacinamiddal?

Vízben oldódó vitaminról van szó, tehát alapvetően vízbázisú krémekben, szérumokban fordul elő. Az ideális koncentráció általánosságban 2-5%, ez jellemző a krémekre. Akkor javasoljuk ebben a formában, ha bőröd érzékenyebb, illetve még újdonság számára ez a kiváló hatóanyag. A szérumok azonban magasabb koncentrációban is tartalmazhatják, akár 10%-ig. Ezeket bátran használhatod, ha érett a bőröd, esetleg tisztátalanságokkal küzdesz, illetve ha bőröd már hozzászokott a hatóanyaghoz.

A niacinamid helye a bőrápolási rutinodban

Ha már Te is úgy érzed, hogy feltétlenül szüksége van bőrödnek erre a lenyűgöző hatóanyagra, bátran bevezetheted bármely bőrápolási rutinba.

Erre figyelj:

Fontos a fokozatosság, először akár cseppents kicsit a megszokott hidratálódhoz. Figyeld bőröd reakcióit. A niacinamidra nem jellemzőek a mellékhatások, nagyszerűen tolerálja minden bőrtípus. Az óvatosság mégis indokolt minden új anyag bevezetése esetén, hiszen bőrünk felépítése egyéni, és egyedi reakciói lehetnek.

Ha már megszerette a bőröd, naponta kétszer is alkalmazhatod; reggel és este, közvetlenül az arctisztítás után. Utána pedig következhetnek a szokásos bőrápolóid.

Ha rutinos vagy a hatóanyag-kozmetikumok használatában, biztosan tudod, hogy ezeket általában huzamosabb ideig kell alkalmazni, hogy hatásukat teljes mértékben kifejtsék. Vannak, akik már pár hét után látják az eredményeket, de a kutatások szerint a niacinamidot mintegy 8 héten át naponta alkalmazva lesznek igazán szembetűnőek a pozitív változások, pl. a pigmentfoltok halványulása.

Kik a legjobb barátai?

A bőrápolási rutinnál fontos kérdés, hogyan tolerálják egymást a hatóanyagok, mit mivel lehet kombinálni. Nos, a niacinamid itt is kiváló tulajdonságokról tesz tanúbizonyságot, ugyanis jól kombinálható szinte bármivel.

Van egy olyan vélemény, hogy a C-vitaminnal való együttes alkalmazásával vigyázni kell, mert kioltják egymás hatásait, sőt, árthatnak is a bőrnek. Ennek alapja egy régi kutatás, ahol a két anyag tiszta formáját alkalmazták, ráadásul magas hőmérsékleten. Ma már azonban a C-vitaminoknak különböző származékait használják, mert ezek sokkal bőrbarátabbak és stabilabbak, ezenkívül hűvös helyen, vagy legalábbis szobahőmérsékleten ajánlott tárolni ezeket a bőrápolókat. Nyugodtan kombinálhatod tehát C-vitaminos szerekkel, hiszen egymás hatását erősítik: fokozzák a kollagéntermelést, halványítják a pigmentfoltokat és segítenek a ráncok elleni küzdelemben.

Egy másik kiváló választás a retinol, hiszen szintén fokozza a kollagéntermelést, segít a ráncok elleni küzdelemben és csökkenti a hiperpigmentációt. Azért is alkotnak kiváló párost, mert a retinol, bár nagyszerű hatásai vannak, érzékeny bőr esetén kezdetben okozhat enyhe bőrirritációt. A niacinamid viszont nyugtató, a bőrt erősítő hatása révén nagyszerűen ellensúlyozhatja a retinol kapcsán esetlegesen fellépő kezdeti irritációt.

Az Elyn’s Labnél is megtalálom?

Természetesen az Elyn’s Lab szérumai közül sem maradhatott ki ez a szuper hatóanyag! :)

Az ACNE CONTROL 10% NIACINAMID + 1% CINK PCA + NMF SZÉRUM ZSÍROS, PATTANÁSOS BŐRRE mindazt tudja, amit fentebb leírtunk a niacinamidról, de emellett extra kényeztetésben is részesíti bőrödet, mivel a glicerin formájában egy természetes hidratáló faktort is tartalmaz. A cink PCA pedig a faggyútermelést szabályozó és antibakteriális hatása révén extra segítséget nyújt a pattanások és az akne ellen. Ahogy az Elyn’s Labnél megszokhattad, mindezt a sok jót illatanyagoktól, színezékektől és potenciálisan irritáló alkoholoktól mentesen élvezheted.

Extra tippünk:

Ha ezeket csodálatos hatásokat még tovább szeretnéd fokozni, akkor kombinálhatod az AGE LIMIT 0,5% VÍZBÁZISÚ RETINOL + NMF SZÉRUM-mal, mivel, mint említettem, a retinollal vállvetve még hatékonyabban küzd a ráncok, a pigmentfoltok, de a pattanások és az akne ellen is. Mielőtt azonban kipróbálnád őket együttesen, győződj meg róla, hogy bőröd jól tolerálja mindkettőt; szoktasd hozzájuk külön-külön.
#hatóanyag-kozmetikumok, #ápolás, #védelem, #fiatalos ragyogás, #hatóanyag, #kiemelkedő, #bőrtípus, #bőrprobléma, #jótékony hatás, #NIACINAMID, #B3-vitamin, #anyagcsere-folyamat, #bőrápolás, #védelem, #oxidatív stressz, #regeneráció, #faggyútermelés, #pattanások, #akne, #gyulladáscsökkentő, #pigmentfoltok, #kollagéntermelés, #nedvesség, #pórusok, #bőrápolási rutin, #hidratáló, #koncentráció, #szérumok, #kombináció, #C-vitamin, #retinol, #bőrirritáció, #Elyn's Lab
Top of page